Vítání ptačího zpěvu

Měsíc duben patří osvětové kampani „Ptáci – žijí tady s námi“. Po celý měsíc duben budou v našem kraji probíhat rozmanité a lákavé akce, jejichž cílem je prostřednictvím výstav, vycházek, tvořivých dílen, kvízů, soutěží, výukových programů a jiných aktivit přiblížit lidem život ptačí říše a uvědomit si tak jejich důležitost a význam. Dozvíte se také, jak můžete ptákům pomáhat a chránit je. Ptactvo totiž patří k jedné z nejohroženějších skupin živočichů, kteří potřebují naši pozornost a aktivní ochranu.

Envicentrum se do kampaně také zapojilo a připravilo pro širokou veřejnost ornitologickou vycházku za doprovodu pana Zdenka Machů. Výprava za zpěvem našich ptáků proběhne v úterý 19. dubna 2016. Sraz je v 15:00 na Envicentru Pro krajinu ve Vysokém Poli. S sebou si vezměte dalekohledy a dobrou náladu a nezapomeňte na vhodné obutí a oblečení do přírody.
V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v učebně na Envicentru.

Přijďte za námi na Envicentrum nebo si vyberte v kalendáři místních a regionálních akcí Zlínského kraje některou z akcí na podporu ptačí říše.

ZŠ Vsetín, Sychrov 97 ve spolupráci s LÍSKOU, z.s. vyhlašuje v rámci kampaně „Ptáci – žijí tady s námi“ fotografickou a výtvarnou přírodovědnou soutěž: PTÁČKU, JAK ZPÍVÁŠ? Zapojte se! Více informací k soutěži najdete zde.

Kampaň „Ptáci – žijí tady s námi“ můžete sledovat také na facebookovém profilu.

Garantem je Centrum ekologické výchovy Žabka při SVČ Klubko Staré Město. Koordinátorem kampaně je Líska, z.s.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.