Semináře pro pedagogy

V prosinci a v lednu u nás proběhly dva semináře pro pedagogy na téma Hospodaření s vodou aneb Staré moudrosti v nové krajině. Semináře proběhly v rámci stejnojmenného projektu spolufinancovaného ze zdrojů EU – Fond malých projektů.

Učitelé českých i slovenských základních škol se na seminářích seznámili se současnou problematikou a stavem spotřeby vody v obou krajinách. Prakticky si vyzkoušeli vyrobit jednoduchou výukovou pomůcku a vyzkoušeli si několik pokusů se sněhem, které lze jednoduše realizovat ve škole. Mezi dvěma bloky jsme se na semináři posilnili výbornou kyselicí. V druhé části seminářů jsme se věnovali teoretickému i praktickému hospodaření v současné krajině. Přednášející se podělili o své vlastní zkušenosti s hospodařením, co funguje a co se naopak neosvědčilo. Důležitou součástí obou seminářů byla také výměna zkušeností z různých škol.

Semináře beze sporu splnily svůj účel a my na Envicentru Pro krajinu budeme rádi za další zájem o tuto tématiku. Bude-li zájem ze strany nepedagogické veřejnosti, rádi připravíme seminář veřejný. Toto téma je více než aktuální a každý z nás má možnost hospodařit na svém pozemku s vodou ať už dešťovou, splachovou, či užitkovou,…

Tak tedy příště.

Veronika Kršáková

LOGO_upravene

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.