Soutěž Z lavic do přírody 2017

V úterý 9. května jsme na Envi uspořádali již 5. ročník přírodovědné soutěže „Z lavic do přírody“. Své znalosti a zkušenosti přijely porovnat žáci čtvrtých tříd ze ZŠ Vysoké Pole, Valašské Klobouky, Horní Lideč, Vlachovice a Brumov-Bylnice. Celkem soutěžilo 9 tříčlenných družstev.
Na asi 5 kilometrů dlouhé trase žáky čekalo 9 stanovišť s rozmanitými teoretickými i praktickými úkoly z přírodovědy, zdravovědy i ze života na statku. Všechna družstva bojovala statečně a výsledky byly velmi vyrovnané. Nakonec prvenství získalo družstvo Kulíšci ze ZŠ Valašské Klobouky, kteří se mohou těšit na dvoudenní pobyt na Envicentru pro celou třídu. Druhé místo vybojoval tým Stopaři z Vlachovic, který si u nás vybere výukový program. A třetí místo obsadili Céčáci z Val. Klobouk, kteří si užijí projížďku na koňském povozu.
Než jsme spočítali výsledky všichni se po výkonu posilnili opečeným špekáčkem a poté byly předány ceny, diplomy a pamětní listy. Atmosféra celého soutěžního dne byla velmi příjemná, počasí bylo studené ale bez deště a žáci, učitelé i organizační tým byli spokojení.