Pobytový tábor pro rodiče s dětmi

27. – 31.- července 2015 – Poslední týden v červenci zaplnili envicentrum a všechny naše možné ubytovací prostory rodiče se svými dětmi. Tento tábor byl jiný než na jaký jsme zvyklí, protože jsme museli připravit program nejen pro děti , ale i jejich rodiče.

První den našeho tábora se všichni ubytovali a museli jsme se dohromady všichni seznámit. To znamenalo představit  i naše zvířátka. Proto se také hned na začátku uskutečnila exkurze po statku. První dojmy byly sice trošku rozpačité, protože děti z města byly překvapené že jsou někde zvířecí bobky. To jim ale v dalších dnech už vůbec nevadilo a za zvířátky chodily každý den, protože je svědomitě brzo ráno krmily.

V dalších dnech jsme všem ukázali naši krásnou Cestu zdraví, památník Ploštinu, kde je vyvezl náš koňský povoz. Část cesty na Klášťov je odvezla legendární  V3S.

V půlce tábora jsme navštívili stáj v Lipině, kde všichni měli možnost se povozit i na jiných koních než na těch našich. Pro děti zde také přichystali menší bojovku, kde řešily tajenku,  kdo ji správně vyřešil dostal malou odměnu.

Odpoledne jsme připravili malou rukodělku pro relaxaci, kde jsme vyráběli malé dekorační předměty z ovčí vlny pomocí filcování.

Náš tábor jsme v pátek zakončili také bojovkou a nikdo se neztratil, všichni došli do cíle a děti našly ukrytý poklad.