Malí indiáni z ENVI 2015

V týdnu od 17. do 21. srpna 2015 se na Envicentru usídlil indiánský kmen Enviové. Jako správní indiáni jsme si vyrobili čelenky, nabatikovali ponča, namalovali masky a pro ochranu před zlými duchy jsme si vytvořili krásné amulety. Na počest setkání jsme vyrobili také indiánský totem.

Každý den jsme začínali i končili indiánským tancem a písničkou vzdávání úcty Slunci, Zemi, vodě, větru, ohni a zvěři. Mezi tím celý den patřil hrám, učení a tvoření. Přitom jsme prověřili naši bystrost, mrštnost, znalosti a pozorování přírody, trpělivost, postřeh, odvahu a vytrvalost.

Jako praví indiáni jsme se vybavili lukem a šípy, rybářskými pruty, prakem a kameny a vyrazili na lov bizona, jelena, veverek a ryb. Byli jsme úspěšní.

Taky jsme si zvládli sami uvařit výbornou zeleninovou polévku a ještě lepší palačinky s marmeládou a se šlehačkou 🙂 Olizovali jsme se až za ušima. Taková to byla dobrota.

Moc se nám líbilo svezení na koňském povoze taženém kobylkama Bárou a Bonou.

Poslední den na nás čekalo několik úkolů, kdy jsme trénovali naše smysly – zrak, chuť, čich, sluch a hmat. Za absolvování smyslových zkoušek jsme dostali indicii, která nás navedla k ukrytému pokladu.