Děti ze školní družiny VK si přijely pro odměnu

Ve čtvrtek 2. března přijely na dvoudenní pobyt děti ze školní družiny při ZŠ Valašské Klobouky. Děti si přijely pro odměnu za úspěch v jarmekové soutěži „O najpěknějšího strašáka do zelí“. Odměnou jim byl výukový program dle vlastního výběru – „Kdo tu byl?“, který se věnuje stopování lesních zvířat.
A tak jsme se v pátek dopoledne společně vydali do lesa, jestli poznáme, která zvířata v lese za Envi bydlí. Pozorně jsme hledali různé pobytové znaky a dověděli se tak, že po lese běhají srnky a mají tam i své pelechy, a taky zajíci, datel a myšky či plchové v našem lese bydlí. Protože ne všechna zvířata jde v lese za Envi vystopovat, připravili jsme dětem i malou stopařskou hru, kdy podle obrázku/fotky stop měly děti poznat, kdo tu byl?
Aby si děti lépe zapamatovaly a představily stopy zvířat podívali jsme se na sádrové odlitky těch nejznámějších a otiskly si je do písku. Stopy našich velkých šelem si děti odlily do sádry a odnesly s sebou do družiny. Na závěr jsme si udělali ještě malou stopařskou pomůcku, aby až děti vyrazí někdy do lesa, mohly určit které zvíře třeba chodí pít ke studánce 🙂
Nejenom náš program, ale také spousta aktivit a her, které měla pro děti připravené paní vychovatelka Lenka N., děti moc bavilo, a po celý pobyt vládla příjemná a radostná nálada.