DEN PRO PŘÍRODU – XIII. Krajský veletrh EVVO v Malenovicích

V pátek 10. června 2016 se Envicentrum opět zúčastnilo krajského veletrhu environmentální výchovy, který proběhl v areálu hradu Malenovice u Zlína. Envicetrum prezentovalo svoji činnost a své výukové programy zaměřené na EVVO. Děti si u našeho stánku mohly vyzkoušet různé aktivity z našeho programu „Bylinková cesta zdraví“ a mohly ochutnat některý z našich bylinkových sirupů – meduňkový, mátový či bezový.

Pro školy, družiny, zájmové kroužky, rodiny s dětmi i veřejnost byl připraven  celodenní program (9-18 hodin). Kromě prohlídky hradu, přírodovědné expozice, ovocné stezky, ukázky dravců, her, objevování, zážitků, tvoření a ukázek bylo připraveno i regionální a fairtrade občerstvení. Místo bylo přístupné veřejnosti a zejména školám z regionu.

Po celý slunečný den vládla skvělá nálada a děti plnily se zájmen všechny zadané úkoly. Podle platících návštěvníků tuto akci navštívilo více než 350 dětí ze základních škol. Odpoledne pak přišli i rodiče se svými dětmi.

Byl to skvělý tip na školní či rodinný výlet na jedinečném místě, kde bylo v jednom dni k vidění to nejlepší z ekovýchovy v našem regionu. Také pro nás je účast a prezentace naší činnosti na takovém veletrhu velkým přínosem. Posiluje to naši motivaci a inspiraci pro naši aktivní činnost v oblasti environmentální výchovy, a také je to příležitost oslovit a získat nové návštěvníky našeho Envicentra.