DEN PRO PŘÍRODU – XII. Krajský veletrh EVVO

5. června 2015 se Envicentrum opět zúčastnilo krajského veletrhu envinmentální výchovy, tentokrát s tématem Den pro přírodu.

V pátek 5. června na hradě v Malenovicích ve Zlíně se uskutečnil DEN PRO PŘÍRODU – XII. Krajský veletrh EVVO. Envicetrum tam opět prezentovalo svoji činnost a své výukové programy zaměřené na EVVO. Byl to skvělý tip na školní či rodinný výlet na jedinečném místě, kde bylo v jednom dni k vidění to nejlepší z ekovýchovy v našem regionu.

Pro školy, družiny, zájmové kroužky, rodiny s dětmi i veřejnost byl připraven  celodenní program (9-18 hodin). Kromě prohlídky hradu, přírodovědné expozice, ovocné stezky, ukázky dravců, her, objevování, zážitků, tvoření a ukázek bylo připraveno i regionální a fairtradové občerstvení. Místo bylo přístupné veřejnosti a zejména školám z regionu.

Po celý slunečný den vládla skvělá nálada a děti plnily se zájmen všechny zadané úkoly. Podle platících návštěvníků tuto akci navštívilo více než 300 dětí ze základních škol. Odpoledne pak přišli i rodiče se svými dětmi.

Na tyto veletrhy jezdíme především proto, abychom získali nové kontakty ze škola a tím tak nalákali nové návštěvníky Envicentra.