Ekologická olympiáda 2019

Rok se s rokem sešel a naše Envicentrum Pro krajinu má na kontě další krajské kolo Ekologické olympiády. Už mnoho let v řadě pořádáme spolu Gymnáziem Valašské Klobouky krajské kolo soutěže Ekologická olympiáda pro střední školy. Také bychom se neobešli bez odborné poroty v zastoupení mnoha lidí z praxe. Děkujeme všem, kteří pomohli tuto obohacující akci zrealizovat.

A jak to letos bylo?

Letos se olympiády zúčastnilo 10 družstev z celého kraje. Nechyběla gymnázia, dále zemědělka ani strojaři. Všichni se utkali v souboji ekologických vědomostí a praxe.

Letošním tématem olympiády byla Kvalita půdy, vody a ovzduší v lidských sídlech.

Studenti mohli první den své znalosti předvést v písemném a ústním testu. Následovala motivační přednáška a exkurze. Letos jsme se vydali v souvislosti s tématem do dvou typů čistíren odpadních vod. Navštívili jsme klasickou ČOV ve Valašských Kloboukách a Kořenovou čistírnu v Hostětíně.

Druhý den čekal studenty praktický úkol složený z mnoha dílčích úloh z praxe. Hlavním úkolem bylo zpracovat projekt na základě nově nabitých informací. Pro představu, studenti vypracovávali SWOT analýzu, vyráběli filtr vody na cesty, pomocí dotazníku zjišťovali, jak je to se znečištěním v obci Vysoké Pole, stanovovali stupeň čistoty vody na základě bioindikátorů, poznávali organismy na poznávačce apod. Výsledný projekt si pak každé družstvo muselo večer obhájit.

Ani učitelé nelenili. Ti vytvořili například motivační plakát, zašli na cestovatelskou přednášku, spolu se studenty lovili předměty z neznáma apod.

V sobotu jsme Ekologickou olympiádu ukončili slavnostním vyhlášením a spokojeně se rozjeli domů.

Děkujeme za plno nevšedních chvil a těšíme se zase za rok.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.